Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab dostarczył kadłub Neurona

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 stycznia 2011

Saab Aerospace dostarczył centralną część demonstratora technologii bezpilotowca bojowego Neuron jego głównemu wykonawcy Dassault Aviation.

Wczoraj w Linköping odbyła się ceremonia przekazania centralnej części demonstratora technologii bezpilotowca bojowego Neuron (zdjęcie: Per Kustvik/Saab). Teraz zostanie ona przetransportowana do Istres, gdzie Neuron będzie montowany. Jako pierwsza zostanie dołączona tylna część kadłuba, dostarczona w połowie stycznia przez grecką HAI (Hellenic Aerospace Industry). Próby naziemne i pierwsze kołowania są planowane na koniec bieżącego roku. Oblot ma się odbyć w pierwszej połowie 2012 (Oblot Neurona w 2012, 2009-07-03).

Próby w locie będą realizowane także w Szwecji i we Włoszech. Do badania charakterystyk radiolokacyjnych zostanie prawdopodobnie użyty radar 3-D Giraffe. Te próby zaplanowano na drugą połowę 2013.

Program budowy europejskiego bezpilotowca uderzeniowego nEUROn rozpoczął się w 2003. Uczestniczy w nim 6 krajów: Francja, Grecja, Szwecja, Szwajcaria, Włochy i Hiszpania. Szwajcarski RUAG odpowiada za system zrzutu uzbrojenia, który ma być dostarczony do końca lutego, hiszpańska EADS-CASA ma w marcu dostarczyć skrzydła, a włoska Alenia do końca marca komory uzbrojenia, zaś Saab ma w kwietniu przekazać jeszcze luki podwozia (łączny udział w programie szwedzkiego koncernu wynosi 23%). Pozostałe główne komponenty produkuje Dassault. Na program przeznaczono 410 mln Euro.

Demonstrator technologii jest budowany z wykorzystaniem kompozytów, ale jego szkielet jest metalowy. Napęd ma stanowić silnik Rolls-Royce / Turbomeca Adour 941.

Lider programu nEUROn - Francja prowadzi rozmowy dotyczące możliwości współpracy w budowie bezpilotowca bojowego z W. Brytanią. Brytyjczycy rozwijają własny system - Taranis (Tylko Taranis w przetargu indyjskim, 2010-08-23). Ewentualne połączenie wysiłków nie nastąpi wcześniej niż pod koniec 2012. Gotowy produkt ma powstać do końca obecnej dekady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.