Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arthury dla Korei

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 stycznia 2011

Saab poinformował dzisiaj, że dostarczy radary pola walki Arthur dla wojsk lądowych Republiki Korei o wartości 450 mln SEK. Saab jest poddostawcą koreańskiej LIG Nex1.

Koreańczycy wykorzystują już 6 zestawów szwedzkich radarów pola walki, zamówionych w 2007 / Zdjęcie: Saab

Arthury dla Korei zostaną dostarczone w najnowszej wersji C. Stacja, dzięki większej antenie, pozwala na wykrycie pocisków moździerzowych na dystansach do 55 km. W odniesieniu do pocisków artyleryjskich i pocisków rakietowych wartość ta wynosi odpowiednio 31 i 50-60 km. Radar może wykrywać do 100 obiektów na minutę, z dokładnością ich lokalizacji do 0,1-0,2% odległości, a więc rzędu kilkudziesięciu metrów.

Zamówienie może wiązać się z niedawną wymianą ognia między jednostkami artylerii KRL-D i Republiki Korei w rejonie wyspy Yeonpyeong. Okazało się wtedy, że dopiero wykorzystanie radarów pola walki pozwoliło na precyzyjne określenie pozycji przeciwnika (zobacz: Wzmocnienia na Yeonpyeong).

Saab będzie ponownie poddostawcą koreańskiej spółki LIG Nex1, która wykonuje część prac montażowych i zajmuje się dopasowaniem stacji do wymogów użytkownika, a także jej zabudową na rodzimych samochodach ciężarowych.

Wartość szwedzkiej części kontraktu (ok. 70 mln USD) sugeruje, że w grę może wchodzić zamówienie nawet na 10 lub więcej zestawów, co byłoby jednym z największych jednorazowych zakupów tego systemu. Do tej pory dostarczono ok. 60 radarów Arthur, które są wykorzystywane przez wojska lądowe Szwecji, Norwegii, Danii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Kanady i Włoch, przy czym te dwa ostatnie kraje wypożyczyły systemy na rzecz swoich kontyngentów w Afganistanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.