Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

20,6 mln pasażerów nad Polską

Lotnictwo cywilne, 10 lutego 2011

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), w 2010 z usług lotniczych w Polsce skorzystało 20,6 mln pasażerów, o ponad 8% więcej niż w ubiegłym roku i niemal identycznie tylu, co w 2008.

Pozostający w cieniu spółki-matki, Eurolot (na zdjęciu jego ATR42-500) przyczynia się w poważnym stopniu do utrzymania pozycji lidera polskiego rynku przez PLL Lot. Polski przewoźnik jest jednak mocno naciskany przez zagraniczne linie niskokosztowe / Zdjęcie: Eurolot

W 2010 polskie porty lotnicze obsłużyły 17,36 mln pasażerów w ruchu regularnym, czyli o 7,8% więcej niż w 2009. Nieco ponad 5 mln z tej liczby, czyli 29% ogółu pasażerów, skorzystało z usług PPL Lot i Eurolotu.

Na drugim miejscu umocnił się Wizzair. Ten przewoźnik niskokosztowy przewiózł 3,9 mln osób (22,6%). Kolejne miejsca zajęły kolejno spółki Ryanair (3,73 mln/21,5%), Lufthansa (1,24 mln/7,13%) i EasyJet (530 tys./3,06%).

Ubiegły rok wzmocnił zaznaczającą się od 2005 tendencję koncentracji przewozów wokół największych linii lotniczych - 83,3% wszystkich pasażerów w ruchu regularnym wybrało jedynie 5 linii.

O wiele bardziej zróżnicowany jest rynek przewozów czarterowych. W ubiegłym roku z tej formy transportu skorzystało prawie 3,3 mln osób, czyli o 9,9% więcej niż w 2009. Zdecydowanie największym operatorem ruchu czarterowego był PLL Lot, z którego usług skorzystało 515 tys. osób (15,7% ogółu). Wśród największych pięciu przewoźników znaleźli się także kolejno: Travel Service (8,5%), Eurocypria (7,1%), AMC Airlines (7,0%) oraz Air Italy Polska (6,8%).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.