Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjski przetarg na śmigłowcowce

14 lutego 2011

Indie ogłaszają przetarg na zakup licencji na 4 śmigłowcowce. Mają być one zbudowane w lokalnych stoczniach.

Ministerstwo obrony Indii ogłosiło Request for Information (RFI) dotyczące 4 śmigłowcowców desantowych. Mają one zostać zbudowane na licencji w indyjskich stoczniach. Dla uczestnictwa w przetargu zagraniczni oferenci muszą utworzyć spółki z przedsiębiorstwami indyjskimi - prywatnymi lub państwowymi.

Zgodnie z wymaganiami przetargu, okręty powinny mieć długość przekraczającą 200 m. Muszą być zdolne do przewożenia czołgów podstawowych, dużych ciężarówek, bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych. Z ich pokładów mają operować ciężkie śmigłowce. Uzbrojenie mają stanowić m.in. rakietowe systemy przeciwlotnicze i systemy samoobrony przed atakiem rakietowym.

W październiku 2010 rząd Indii przeznaczył na zakup 4 śmigłowcowców 160 mld rupii (3,5 mld USD). Obecnie indyjska marynarka wojenna posiada tylko jeden okręt podobnej klasy - INS Jalashwa (na zdjęciu). To dawny okręt US Navy - 36-letni USS Trenton, kupiony w 2007 za 48,4 mln USD. To drugi co do wielkości indyjski okręt, po lotniskowcu INS Viraat. Może przewozić do tysiąca żołnierzy.

Pod koniec stycznia Indie ogłosiły inny przetarg na dostawę sprzętu dla marynarki wojennej. Chodzi o 10 kutrów desantowych, mających służyć głównie jako środek transportu dla żołnierzy z okrętów na brzeg. Zgodnie z wymaganiami, kutry o długości do 23 m mają przewozić ładunki o masie ponad 55 ton, czyli np. czołg lub 150 wyekwipowanych żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.