Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się libijski Su-22

Lotnictwo wojskowe, 23 lutego 2011

Niedaleko Bengazi rozbił się Su-22. Obaj piloci uratowali się na spadochronach.

Według mediów libijskich, samolot Su-22, który rozbił się ok. 150 km od Bengazi, wystartował z bazy pod tym miastem. Miał uczestniczyć w bombardowaniu pozycji rebeliantów, którzy kilka dni temu opanowali miasto. Jego załoga odmówiła wykonania rozkazu, a ponieważ nie miała dokąd wrócić, zdecydowała się na katapultowanie. Doszło do tego w locie ok. 20 m nad poziomem morza, 30,5088oN, 19,8613oE. Samolot rozbił się niedaleko Ajdabija, ok. 150 km na południowy zachód od Bengazi.

Według libijskich mediów, pilotem rozbitego Su-22 był kpt. Attia Abdel Salem, a operatorem systemów pokładowych Ali Omar Gaddafi (Kadafi).

2 dni temu na Malcie wylądowały 2 libijskie Mirage F1 (Libijskie myśliwce na Malcie, 2011-02-21). Ich piloci poprosili o azyl w tym kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.