Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rebelianci libijscy zestrzelili samolot

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 marca 2011

Libijscy rebelianci twierdzą, że w okolicach miasta Ras Lanuf zestrzelili dwumiejscowy samolot. Jego załoga zginęła.

Samoloty i śmigłowce wojsk wiernych płk. Muammarowi Kadafiemu krążyły nad pozycjami rebeliantów w rejonie Ras Lanuf we wschodniej Libii. Jeden z samolotów został przez nich zestrzelony. Naoczni świadkowie mówią, że widzieli wrak i ciała dwóch pilotów. Szczątki samolotu i armat przeciwlotniczych, które go zestrzeliły pokazała BBC.

Tymczasem Kadafi zażądał zwrotu dwóch samolotów Mirage F1, które w ubiegłym tygodniu wylądowały na Malcie (Libijskie myśliwce na Malcie, 2011-02-21). Na początku bieżącego tygodnia myśliwce zostały przejrzane przez specjalistów z Dassault Aviation - producenta samolotów. Zabezpieczyli oni uzbrojenie przenoszone przez oba Mirage. Na Maltę przybyli też specjaliści z Royal Air Force, by wspomóc Maltańczyków i Francuzów. Samoloty zostały przetransportowane na inne miejsce lotniska.

Przy okazji usunięcia z obu Mirage nabojów i pocisków rakietowych poinformowano, że w 2009 przez Maltę przewieziono do Libii amunicję wartą 7,9 mln USD. Był to eksport z Włoch. Dostawcą była spółka Fabrica D'Armi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.