Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec lotów Discovery

Astronautyka, 10 marca 2011

Wczoraj, po ostatnim locie orbitalnym, wylądował wahadłowiec Discovery. Pierwszy lot w przestrzeń okołoziemską odbył 30 sierpnia 1984.

Ostatnie lądowanie... / Zdjęcie: NASA

Po 13-dniowym locie (zobacz: Ostatni start Discovery) wahadłowiec Discovery wylądował wczoraj na pasie nr 15 Kennedy Space Center o 11:57 EST, kończąc misję STS-133. W czasie 39 lotów Discovery przebywał w Kosmosie 365 dni.

W czasie ostatniego lotu astronauci dwukrotnie wychodzili w otwarty Kosmos. Przytwierdzili do MKS moduł transportowy Leonardo, który teraz będzie dodatkowym przedziałem stacji.

NASA przygotowuje jeszcze dwa ostatnie loty wahadłowców. W misję STS-134 ma wystartować 19 kwietnia Endaevour, zaś na 28 czerwca zaplanowano start Atlantisa (STS-135). Po tej dacie - jeżeli start nie zostanie przełożony z przyczyn technicznych lub pogodowych - era amerykańskich wahadłowców kosmicznych przejdzie do historii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.