Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chrzest Arlingtona

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 marca 2011

Jutro w stoczni Northrop Grumman Shipbuilding w Pascagoula odbędzie się ceremonia chrztu okrętu desantowego-doku LPD-24. Nazwa, USS Arlington, upamiętni ofiary zamachów z 11 września 2001.

Okręt zaraz po ubiegłorocznym, listopadowym wodowaniu. Obecnie trwa jego doposażenie, a wkrótce powinny rozpocząć się pierwsze próby morskie / Zdjęcie: Northrop Grumman

Arlington jest 7. okrętem typu San Antonio (zobacz: Arlington został zwodowany). 10 tych jednostek - przeznaczonych standardowo dla przewożenia 800 Marines - zastępuje większą liczbę okrętów o mniejszej wyporności i mających za sobą kilkadziesiąt lat służby. Dodatkowo planowane jest zamówienie kolejnych 3 egzemplarzy, zgodnie z pierwotnymi wymogami US Marine Corps. Do tej pory nie zdecydowano się jednak na podpisanie stosownych kontraktów, z uwagi na oszczędności budżetowe.

Ceremonii jutrzejszego nadania imienia nadano w USA spory rozgłos, ze względu na fakt, że chrzest upamiętni ofiary zamachów z września 2001. W Arlington, w Wirginii ulokowany jest Pentagon, jeden z celów zamachów.

Pozostałe także znalazły odzwierciedlenie w nazwach okrętów typu San Antonio. USS New York został przyjęty do służby w listopadzie 2009, zaś nie nazwany jeszcze oficjalnie Sommerset (stąd brak poprzedzającego nazwę skrótu USS), nie został jeszcze zwodowany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.