Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

25 nowych Chinooków

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2011

Na zlecenie Pentagonu Boeing dostarczy 25 nowych śmigłowców transportowych CH-47F. Wartość kontraktu to 528 mln USD, a jego realizacja zostanie zakończona w 2013.

Zdecydowana większość CH-47F wykorzystywana jest bojowo w Afganistanie. Zostały wyposażone w silniki o mocy 4868 KM każdy (w porównaniu do 3750 KM w wersji D), co pozwala na bardziej sprawne wykorzystanie w górskim terenie tego kraju / Zdjęcie: US Army

Umowa jest częścią ramowego porozumienia z 2008 o dostarczeniu w latach 2009-2013 lotnictwu US Army łącznie 191 CH-47F (zobacz: 191 CH-47F od Boeinga). Większość z nich ma powstać w ramach głębokiej modernizacji śmigłowców modelu D, a więc maszyn które dzięki kolejnym zmianom kontynuują służbę, rozpoczętą w okresie wojny w Wietnamie.

Prace przy wersji F obejmującej m.in. przebudowę płatowca, wymianę silników i awioniki, co zapewni przedłużenie ich okresu użytkowania przynajmniej do 2030. Pentagon planuje zmodernizować w ten sposób 400 śmigłowców - niemal całą flotę starych Chinooków.

Jednocześnie, dla zwiększenie potencjału jednostek desantowych i transportowych, planowany jest docelowo zakup 113 nowych maszyn. Dzisiaj ogłoszona umowa o wyprodukowaniu 25 egz., jest częścią tych zamierzeń.

Nowe śmigłowce, wraz z pakietem serwisowym i szkoleniowym, mają wartość 528 mln USD. Boeing ma czas na wykonanie kontraktu do końca 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.