Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nabór pilotów-astronautów

Astronautyka, 13 kwietnia 2011

Amerykańska Virgin Galactic, spółka, która planuje w 2012 rozpocząć pierwsze, komercyjne loty wycieczkowe ponad atmosferę ziemską, rozpoczęła nabór pilotów.

Zestaw suborbitalny, podwieszony samolot rakietowy VSS Enterprise - który ma opuszczać na kilka minut atmosferę - i wynoszący go na wysokość kilkunastu kilometrów VMS Eve. W tle niedokończony jeszcze budynek portu kosmicznego / Zdjęcie: Virgin Galactic

Obecnie lotami testowymi zajmuje się niewielka grupa pilotów-oblatywaczy, wykorzystujących jedyny zestaw, składający się nosiciela VMS Eve i samolotu rakietowego VSS Enterprise. Virgin Galactic planuje jednak zbudowanie dodatkowego nosiciela i nie mniej niż czterech statków suborbitalnych.

W związku z tym spółka rozpoczęła nabór na pilotów. Wymaga, by kandydaci mieli doświadczenie zarówno w pilotowaniu szybkich odrzutowców myśliwskich, jak i samolotów wielosilnikowych. Bycie astronautą pomoże w zdobyciu posady, choć nie jest konieczne.

Pierwsze loty komercyjne planowane są już w przyszłym roku. Zgłosiło się już ponad 400 chętnych do obejrzenia Ziemi z wysokości ponad 100 km (SpaceShipTwo dla naukowców; 2011-03-01). Do tej pory nie przeprowadzono jednak próbnego lotu orbitalnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.