Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elbit żąda od Gruzji 100 mln USD za bsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2011

Elbit System wniósł pozew przeciw Gruzji o zapłatę 100 mln USD za bezpilotowce dostarczone na podstawie kontraktów z 2007.

Pozew Elbitu przeciwko Gruzji wpłynął do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Anglii i Walii Zjednoczonego Królestwa (UK High Court of Justice). Według Izraelczyków, rząd gruziński nie zapłacił za bezpilotowce dostarczone na podstawie kontraktów z 2007. Sprzęt miał być wart 100 mln USD. Wcześniej Elbit Systems brał udział w modernizacji gruzińskich samolotów szturmowych Su-25 i czołgów T-72.

Według nieoficjalnych informacji, Elbit dostarczył do Gruzji 5 systemów z ok. 40 bsl Hermes 450. Trafiły one do jednostek armii i policji. Dwa z bezpilotowców zestrzelili Rosjanie nad Abchazją w czasie konfliktu w 2008 (Rosyjski MiG-29 zestrzelił gruziński bsl, 2008-04-22). Kolejne dwa uległy zniszczeniu w wypadkach. Elbit i inne przedsiębiorstwa izraelskie wstrzymały dostawy dla Gruzji po jej ataku na Osetię Południową i wybuchu otwartej wojny z Rosją (Walki w Osetii Południowej, 2008-08-08).

W ubiegłym roku w Gruzji zostało zatrzymanych dwóch izraelskich biznesmenów - Ron Fuchs i Zeev Frenkiel. Obaj przybyli do Tbilisi na zaproszenie premiera Nika Gilauri. 1 kwietnia zostali skazani, odpowiednio na 7 i 6 lat więzienia. Ron Fuchs wygrał w międzynarodowym arbitrażu spór z Gruzją o 98,1 mln USD. Obu Izraelczyków zatrzymano 14 października 2010 pod zarzutem oferowania łapówki wiceministrowi finansów w wysokości 7 mln USD.

W ostatnich latach wielu członków rządu Gruzji było Żydami. To wpływało na wytworzenie się bardzo silnych powiązań dwustronnych (Oś Tibilisi - Tel-Awiw?, 2008-09-04). Teraz minister SZ Avigdor Liberman zaliczył Gruzję do krajów, których nie powinni odwiedzać obywatele Izraela.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.