Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie załogi Vikramaditya

Marynarka wojenna, 15 kwietnia 2011

Przedstawiciele indyjskiej marynarki wojennej poinformowali o rozpoczęciu szkolenia w Rosji 152 specjalistów, trzonu przyszłej załogi lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirała Gorszkowa).


INS Vikramaditya, jeszcze w czasie remontu. Obecnie okręt został już całkowicie wyposażony, również w systemy uzbrojenia z Indii. 1 marca rozpoczęły się próby kolejnych systemów okrętu - w tym siłowni - na razie jeszcze przy nabrzeżu. Finalne próby morskie powinny rozpocząć się pod koniec bieżącego roku / Zdjęcie: Indian Navy

Grupa 40 indyjskich oficerów i inżynierów marynarki wojennej przebywało w Rosji - niemal na stałe - od kilku lat, uczestnicząc w remoncie i modernizacji Gorszkowa. Dopiero jednak teraz rozpoczyna się szkolenie właściwej załogi okrętu, który do końca 2012 ma zostać przekazany - po pełnym cyklu prób morskich - przyszłemu użytkownikowi (zobacz np.: 2,33 mld USD za Gorszkowa).

Indyjska marynarka wojenna wyselekcjonowała pierwszą grupę 152 oficerów i żołnierzy, specjalistów, którzy będą stanowili trzon przyszłej, liczącej 1400 osób załogi lotniskowca. Przybyli oni już do Rosji. Ich szkolenie podzielono na dwa, 4-miesięczne etapy: teoretyczny i praktyczny. Za tą grupą podążą kolejne. Za szkolenie załogi lotniskowca Indie muszą zapłacić 67,5 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.