Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2,33 mld USD za Gorszkowa

Marynarka wojenna, 16 marca 2010

Władze Indii ujawniły, że zapłacą łącznie 2,33 mld USD za zakup lotniskowca INS Vikramaditya, czyli zmodernizowany krążownik lotniczy Admirał Gorszkow.

</span>Zdjęcie: indipepal.com

Pierwotna cena, ustalona w 2004, za remont i modernizację Gorszkowa, wynosiła 974 mln USD. Okazało się jednak, że zakres prac musiał być szerszy od zakładanego (łącznie z koniecznością odtworzenia zagubionej dokumentacji czy całkowitą wymianą okablowania). Rosjanie żądali nawet 2,9 mld USD. Ostatecznie strony osiągnęły kompromis.

W czasie ostatnie wizyty premiera Putina w Indiach, podpisano kilka umów wojskowych. Najważniejsza dotyczyła zakup za 1,5 mld USD 29 myśliwców pokładowych MiG-29K/KUB. Zabrakło jednak wśród nich zapowiadanej transakcji, modyfikującej pierwotną umowę (zobacz: Gorszkow do podpisu).

Zamiast tego biuro prasowe indyjskiego rządu opublikowało wczoraj informację, że władze zgodziły się podnieść wartość kontraktu do 2,33 mld USD. Jednocześnie dodano, że wartość ta nie będzie podlegać kolejnym zmianom. Powtórzono poprzednie ustalenia, że okręt zostanie dostarczony do grudnia 2012. Podpisanie kontraktu ma nastąpić w najbliższym czasie, choć nie podano konkretnego terminu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.