Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Premiera FlyNano

Lotnictwo cywilne, 18 kwietnia 2011

W czasie zakończonych w sobotę targów lotnictwa ogólnego w niemieckim Friedrichshafen, jedną z najbardziej niestandardowych konstrukcji była fińska, ultralekka łódź latająca FlyNano.


Samolot jest w istocie dwupłatem, o rozpiętości niecałych 5 m. Producent zapewnia, że FlyNano ma za sobą pierwsze loty i zamierza rozpocząć dostawy latem bieżącego roku

Pracę nad FlyNano rozpoczął 10 lat temu Aki Suokas, korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego w branży lotniczej. Udało mu się stworzyć projekt i zebrać inwestorów, niezbędnych do sfinalizowania projektu.

Podstawowym założeniem - na wzór np. motolotni - było uzyskanie zdolności lotu, przy minimalnej masie i najprostszym wyposażeniu. Dzięki zastosowaniu kompozytów i rezygnacji z podwozia, udało się ograniczyć masę płatowca do ok. 50 kg.

Kolejne 20 kg to masa układu napędowego. Producent oferuje trzy silniki: jeden elektryczny o mocy ok. 27 KM oraz dwa spalinowe, o mocy 24 i 30 KM. Największy z nich pozwala osiągnąć 140 km/h i pułap 3000 m. Szacowany zasięg to 70 km, a w przypadku silnika elektrycznego - ok. 30 km.

Maksymalna masa startowa wynosi ok. 200 kg, co zalewnia możliwość lotu jednej osoby. Cena FlyNano powinna zamknąć się w przedziale 25-27 tys. Euro. Producent zapewni również szkolenie dla osób, które nie mają doświadczenia lotniczego. Latanie mini-łodzią nie wymaga bowiem specjalnych uprawnień.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.