Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Optymistyczne dane Embraera

Lotnictwo cywilne, 20 kwietnia 2011

Brazylijski producent samolotów regionalnych i dyspozycyjnych opublikował dane za pierwszy kwartał 2011. Produkcja nadal pozostała niska, zwiększył się jednak portfel zamówień.


ERJ190-100, lepiej znany jako Embraer 190 (E-190), przeznaczony standardowo dla przewozu 94 pasażerów na odległość do 3334 km, pozostaje najlepiej sprzedającym się samolotem regionalnym brazylijskiego producenta / Zdjęcie: Embraer

Dane o wielkości produkcji nie są optymistyczne. Zakłady Embraera opuściło jedynie 20 odrzutowców regionalnych i 8 dyspozycyjnych. To mizerny wynik, nawet w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku, kiedy przekazano odbiorcom 91 samolotów. Zima pozostaje jednak tradycyjnie najgorszą porą roku dla wszystkich wytwórni lotniczych, szczególnie związanych z odbiorcami indywidualnymi. Wyniki z tego okresu roku nie są więc reprezentatywne dla kolejnych miesięcy (zobacz również: Embraer - bez zmian).

O wiele bardziej pozytywne - z punktu widzenia kondycji sektora lotniczego na świecie - są informacje o zamówieniach. Embraer podpisał w pierwszym kwartale bieżącego roku umowy z 6 liniami lotniczymi, dotyczące zakupu 44 samolotów regionalnych, E-190 i E-175. Największe porozumienie zawarto z Alitalią (15 E-175 i 5 E-190) oraz ukraińską Dniproavią (10 egz. E-190). Dzięki temu wartość portfela zamówień zwiększyła się o 400 mln USD, do 16 mld USD, przerywając spadkowy trend, trwający nieprzerwanie od 3. kwartału 2008, a więc od ostatnich, przedkryzysowych miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra