Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Jaka-52

Lotnictwo cywilne, 25 kwietnia 2011

W katastrofie samolotu akrobacyjnego Jak-52 we Francji zginęły 2 osoby.

Do katastrofy doszło dziś na lotnisku Fontenay-Trésigny w Seine-et-Marne. Samolot wystartował z lotniska Lognes. Rozbił się kilka minut później, o 18:55.

W katastrofie zginął 62-letni pilot - Paryżanin, i 37-letni pasażer - mieszkaniec Maisons-Laffite (Yvelines).

Rozbity samolot to Jak-52TD (Tail Dragger) nr rej. RA-3619K (do niedawna LY-EMJ - zdjęcie: Marie-Therese Halleguen), nr ser. 88 89 07 - prototyp tej wersji samolotu, wyprodukowany przez rumuński Aerostar, z silnikiem M14P o mocy 400 KM. Jak-52TD jest lżejszy i lepiej dopracowany aerodynamicznie niż wersja podstawowa, a w rezultacie szybszy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.