Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sto A320 dla ILFC

Lotnictwo cywilne, 27 kwietnia 2011

Amerykańska spółka leasingowa podpisała wczoraj ostateczną umowę o zakupie 100 samolotów pasażerskich rodziny Airbus 320. Ich dostawy rozpoczną się w 2015.


Samoloty rodziny A320, podobnie jak konkurencyjne Boeingi 737, pozostają najbardziej popularnymi samolotami pasażerskimi świata / Zdjęcie: Airbus

Wstępne porozumienie w sprawie tego ogromnego zakupu - szacowanego na 9,4 mld USD - oba podmioty zawarły na początku marca (zobacz: Plany ILFC za 12 mld USD).

Wczoraj potwierdzono, że finalna umowa dotyczy 75 A320neo oraz 25 A321neo, przy czym dodano, że nie mniej niż 60 z nich będzie napędzana silnikami Pratt & Whitney PurePower PW1100G. Według przedstawicieli Airbisa, wraz z przekonstruowanymi wingletami, powinno to przynieść zmniejszenie zużycia paliwa aż o 15%. Dostawy mają rozpocząć się w 2015.

Dzięki zamówieniu ILFC, łączna liczba zamówionych samolotów rodziny A320 przekroczyła 7 tys., z których 4,6 tys. zostało już dostarczonych. Jednocześnie liczba zamówionych samolotów z nowymi silnikami (neo) wzrosła do 332 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.