Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tylko Rafale i Eurofighter?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2011

Według nieoficjalnych informacji z kręgu indyjskiego ministerstwa obrony, w przetargu na 126 samolotów wielozadaniowych liczą się już tylko francuski Rafale i Eurofighter.


Pokładowa wersja Rafale / Zdjęcie: Dassault Aviation

Oficjalne potwierdzenie informacji o zakończeniu pierwszego etapu wyboru nowego myśliwca dla indyjskich wojsk lotniczych, pochodzi w wczorajszego oświadczenia Saaba. Przedstawiciele spółki stwierdzili, że ich JAS-39 Gripen NG odpadł z przetargu.

Według anonimowego urzędnika indyjskiego ministerstwa obrony, do ostatniego etapu procesu wyboru zakwalifikowały się tylko Rafale i Eurofighter. Potwierdza to wcześniejsze doniesienia, o preferencjach indyjskich wojsk lotniczych (zobacz: MMRCA do końca 2011?).

Lockheed Martin - oferujący F-16IN Super Viper - ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że rząd USA otrzymał pismo od indyjskiego resortu obrony, w sprawie przetargu. Może to jednak świadczyć o odrzuceniu ich propozycji. Na razie nie ma żadnego oświadczenia z Rosji, która chce sprzedać Indiom MiGi-35.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.