Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne Matadory i Maraudery

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 maja 2011

Azerskie ministerstwo przemysłu obronnego podpisało z południowoafrykańską Paramount Group umową o licencyjnej budowie kolejnych 60 samochodów patrolowych Matador i Marauder.

Mniejszy z pojazdów, Marauder, przeznaczony jest dla kierowcy, dowódcy i do 8 żołnierzy desantu. Może zostać wyposażony w uzbrojenie w zdalnie sterowanym module, lub zwykłej obrotnicy. Zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 3. wg. STANAG 4569 i przeciwminową - na poziomie 4. - co odpowiada przetrwanie załogi przy wybuchu miny przeciwczołgowej, ekwiwalentu 7 kg TNT, pod kadłubem i do 14 kg po kołem / Zdjęcie: Paramount Group

W ramach budowy własnego przemysłu obronnego, władze Azerbejdżanu zdecydowały się w 2009 zawrzeć umowę o wspólnej z Paramount Group budowie 30 samochodów patrolowych. Montażownię w Baku opuściło już 15 egz. Marauderów i tyleż nieco większych Matadorów (zobacz również: Zbrojenia Azerbejdżanu, Azerbejdżan na MSPO).

Pozytywne opinie użytkowników spowodowały, że resort przemysłu obronnego zdecydował się na rozszerzenie umowy na kolejne 60 wozów. Dzięki temu do końca 2012 azerskie siły zbrojne otrzymają po 30 pojazdów obu typów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.