Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny termin dla MMRCA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 maja 2011

Według Times of India, podpisanie umowy na zakup 126 myśliwców wielozadaniowych, w ramach programu MMRCA, może nastąpić jeszcze w grudniu. To kolejny, wskazywany termin.

Francuski Rafale nie zdobył dotąd żadnego zlecenia zagranicznego. Indie mogą zapewnić pierwszy i od razu bardzo duży kontrakt / Zdjęcie: Dassault Aviation

Indyjska gazeta powołuje się na nieoficjalne informacje resortu obrony. Wynika z nich, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia finalnego etapu przetargu, w którym pozostały już tylko Rafale i Eurofighter. Ostateczne oferty obu konkurentów będą znane prawdopodobnie w lipcu, a miesiąc później można będzie już poznać zwycięzcę procedury. Podpisanie porozumienia możliwe jest nawet w grudniu bieżącego roku.

Celem jest bowiem otrzymanie pierwszych z 18 importowanych samolotów w grudniu 2014, a z zakładów HAL - gdzie będzie odbywała się produkcja licencyjna kolejnych 108 maszyn - równo dwa lata później.

Równocześnie przedstawiciel resortu obrony poinformował o przeszłości przetargu. Stwierdził, że wszystkie 6 samolotów spędziły w powietrzu 270 h w czasie testów, przeprowadzanych w Indiach, jak i krajach macierzystych. Tylko Rafale i Eurofighter spełniły wszystkie z ok. 650 wymagań kupującego. Jednocześnie okazało się, że wymóg posiadania stacji radiolokacyjnej z anteną ze skanowanie fazowym, dotyczył jedynie działających systemów, a nie urządzeń zainstalowanych w samolotach. Takie miały wyłącznie amerykańskie F-16 i F/A-18.

Grudzień bieżącego roku jest kolejną z ogłaszanych dat zakończenia przetargu w ramach programu MMRCA. W przeszłości wielokrotnie podawano wcześniejsze terminy. Teraz jednak, według zapewnień informatora indyjskiej gazety, procedury są dobrze przygotowane i realizowane, a szybki wybór jest koniecznością wobec wykruszania się sprzętu bojowego wojsk lotniczych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.