Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BTR-4 i Mi-8T dla Iraku z Ukrainy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 czerwca 2011

W ostatnich dniach maja w Iraku znalazła się pierwsza partia transporterów opancerzonych BTR-4. Przekazano też 2 pierwsze z remontowanych w Sewastopolu śmigłowców Mi-8T.

29 maja rozpoczęto rozładowywanie statku, który przywiózł do portu Um Kassr 26 transporterów opancerzonych BTR-4E, 2 pojazdy wsparcia technicznego i 2 trenażery do szkolenia załóg. Kolejna wytwarzana już przez GP Zawod im. Malyszewa i Charkowskoje KB Maszinostrojenia im. Morozowa partia ma składać się z 62 pojazdów i zostać dostarczona do końca 2011. Pierwsza partia, która trafiła właśnie do Iraku została odebrana po wielu perypetiach w marcu (BTR-4 przekazane Irakowi, 2011-03-25), kilka miesięcy po terminie określonym w umowie (Irak nie odebrał BTR-4E i An-32B, 2011-01-14).

Kontrakt na dostawę 420 BTR-4 Ukraina (Ukrspeceksport i jego spółki zależne) i Irak podpisały pod koniec 2009. Ich wartość określono na 457,5 mln USD, a termin dostawy na 3,5 roku. Irak zamówił wówczas także 6 samolotów transportowych za 99 mln USD. Kolejny kontrakt dotyczył kapitalnego remontu śmigłowców transportowych Mi-8T. 2 pierwsze z tych śmigłowców zostały właśnie przekazane Irakijczykom.

Remonty Mi-8T armii irackiej realizuje należące do Ministerstw Obrony GP Sewastopolskije awiacionnoje priedprijatie w Sewastopolu. Dokument przekazania i odbioru śmigłowców strony podpisały 29 maja. W najbliższym czasie wyremontowane Mi-8T mają zostać przetransportowane do Iraku. Nie ujawniono liczby remontowanych śmigłowców i wartości prac remontowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.