Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BTR-4 przekazane Irakowi

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 25 marca 2011

Ukraiński Ukrspecksport przekazał władzom Iraku partię 26 transporterów opancerzonych BTR-4. Pojazdy przeszły testy strzeleckie i mają znaleźć się w Iraku w kwietniu.

Wobec wcześniejszych doniesień o problemach z realizacją kontraktu na dostawę transporterów opancerzonych BTR-4E i samolotów transportowych An-32B, strona ukraińska informuje o pokonaniu części problemów. 24 marca odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania partii 26 transporterów opancerzonych BTR-4E oraz wozów wsparcia i trenażera do szkolenia ich załóg i obsług. Każdy transporter przeszedł próby strzelania. Tylko w przypadku kilku Irakijczycy mieli niewielkie uwagi. Transportery mają zostać przetransportowane do Iraku w kwietniu, z prawie półrocznym opóźnieniem.

Ukrspecksport zawarł w sierpniu 2009 kontrakt na dostawę za 457,5 mln USD 420 BTR-4E: 270 liniowych, 80 dowódczych, 30 sztabowych, 30 ewakuacji medycznej i 10 ewakuacyjno-naprawczych. Pierwsza partia pojazdów miała być dostarczona w październiku 2010. Gdy Ukraińcy próbowali przekazać 11 BTR-4E od koniec grudnia 2010 (Irak nie odebrał BTR-4E i An-32B, 2011-01-14), Irakijczycy odmówili ich odebrania, głównie ze względu na problemy z uzbrojeniem strzeleckim. Bagdad zaczął nawet naliczać kary umowne i grozić zerwaniem kontraktu (Kary dla Ukrainy, 2011-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra