Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa australijskiego CH-47D

Lotnictwo wojskowe, 01 czerwca 2011

Wczoraj w Afganistanie rozbił się śmigłowiec transportowych CH-47D Chinook, wykorzystywany przez kontyngent australijski. Zginął jeden żołnierz, 5 zostało rannych.

Australiczycy utrzymywali w Afganistanie 2 z 6 posiadanych Chinooków modelu D / Zdjęcie: MO Australii

Do wypadku doszło wczoraj po południu (dzisiaj w nocy czasu polskiego), w prowincji Zabul, ok. 90 km na wschód o miasta Tarin Kot. Śmigłowiec zderzył się z ziemią w czasie misji zaopatrzeniowej. Zginął por. Mercus Sean Case, operator bsl Heron. 5 innych żołnierzy zostało rannych.

Jeden z towarzyszących australijskiemu śmigłowcowi amerykański Chinook wylądował przy wraku i zabrał ofiary wypadku. Po stwierdzeniu, że poważnie uszkodzona maszyna nie nadaje się do ewakuacji, została zniszczona.

W ten sposób Australijczykom pozostało już tylko 5 śmigłowców tego typu, z czego jeden stacjonuje w Afganistanie. Dopiero w latach 2013-2014 powinno zostać dostarczonych 7 nowych CH-47F. Umowę w tej sprawie, o wartości 513,5 mln AUD zawarto w marcu ubiegłego roku (zobacz: Australia kupiła Chinooki).

Por. Case był drugim poległym wczoraj żołnierzem australijskiego kontyngentu. Kilka godzin wcześniej kpr. Andrew Gordon Jones został zastrzelony przez oficera armii afgańskiej. Szczegółów tego zdarzenia nie podano. Australijski kontyngent w Afganistanie liczy ponad 1500 żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.