Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-154 nad USA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 lipca 2011

Od 26 czerwca do 3 lipca nad USA latał samolot Tu-154M-Lk-1 z rosyjskimi i amerykańskimi specjalistami realizującymi program Open Skies.

Loty rozpoznawcze odbywały się z bazy Wright-Patterson w stanie Ohio. Najdłuższa trasa liczyła 4900 km. To był 15. lot wykonywany przez Rosjan w 2011 nad krajami-uczestnikami umowy Open Skies podpisanej w Helsinkach w 1992.

Porozumienie Open Skies służy weryfikacji danych dotyczących uzbrojenia i jego rozmieszczenia. Podpisały je i ratyfikowały 34 państwa Europy i Ameryki Północnej, w tym Polska. Porozumienie weszło w życie 2 stycznia 2002. W czasie, gdy nad USA latał Tu-154M-Lk-1, satelity amerykańskie wykonywały zdjęcia wysokiej rozdzielczości terytorium FR. W ciągu 2,5 miesiąca sfotografowały blisko połowę jej terytorium (45%, 7,7 mln km2). W operacji biorą udział satelity WorldView-1, WorldView-2, Quick Bird, GeoEye-1 i IKONOS.

Tu-154M-LK-1 (nr rej. RA-85655, nr ser. 89A798, zdjęcie z 2006: Mark Kalfas) to samolot, który pierwotnie służył do treningu kosmonautów, którzy mieli latać wahadłowcem Buran. W bagażniku samolotu zamontowano kamery obserwacyjne.


Drukuj Góra