Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dobre wyniki sprzedaży C4

Lotnictwo cywilne, 02 sierpnia 2011

Niemiecka Flight Design zebrała w czasie zakończonych niedawno targów lotnictwa ogólnego w amerykańskim Oshkosh zamówienia na 38 samolotów, z których 30 to dopiero rozwijane, 4-miejscowe C4.

Makieta C4 w Friedrichshafen. Samolot ma zabierać na pokład 4 osoby. Maksymalna masa startowa obliczana jest na 1200 kg, z czego połowę ma stanowić masa płatna. Maszyna ma osiągać prędkość niemal 300 km/k i zasięg - przy 65% mocy silnika - do 2200 km. Cena samolotu określona została wstępnie na 220 tys. Euro lub 250 tys. USD

Niemiecki producent sprzedał od 1997 ok. 1500 swoich lekkich, głównie kompozytowych samolotów rodziny CT, przeznaczonych dla pilota i jednego pasażera.

Obecnie stara się wejść w nowy segment rynku, samolotów 4-osobowych, z modelem C4, stanowiącym większą odmianę dotychczas produkowanych samolotów.

Prace rozwojowe są w początkowym etapie. Kończony jest dopiero proces wyboru dostawców podzespołów. Wytwórnia stworzyła również makietę C4, prezentując ją publicznie najpierw na europejskich targach Aero Friedrichshafen 2011, które odbyły się w kwietniu (zobacz także: Niezwykły Nexth), a ostatnio w amerykańskim Oshkosh.

Artystyczna wizja C4 / Zdjęcie i rysunek: Flight Design

Na pierwszej imprezie Flight Design zdobył zamówienia na ponad 30 samolotów, zaś w USA na dokładnie 30 egz. W okresie kryzysu lotnictwa ogólnego są to wyniki imponujące.

Łącznie w Oshkosh niemiecki producent podpisał umowy o łącznej wartości 11 mln USD, za które klienci zamierzają kupić - oprócz 30 C4 - również 8 mniejszych samolotów Flight Design.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.