Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boxery w Afganistanie

Wojska lądowe, 03 sierpnia 2011

Od kilku dni w Afganistanie przebywa 5 niemieckich transporterów opancerzonych Boxer. To pierwsza grupa pojazdów, które mają wzmocnić niemiecki kontyngent w tym kraju.

Boxer przed załadunkiem na pokład wyczarterowanego rosyjskiego An-124...

Pojazdy opuściły Niemcy 22 lipca. Trafiły do batalionu, działającego w rejonie Mazar-e-Sharif. Ich załogi przeszły wcześniej intensywne, kilkumiesięczne szkolenie (zobacz: Szkolenie załóg Boxerów). Oczekuje się, że pierwsze misje bojowe zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych dni. Niemcy zamierzają wysłać do Afganistanu kolejne partie transporterów.

...i pojazdy wewnątrz samolotu / Zdjęcia: MO Niemiec

Pojazdy wysłane na misje otrzymały oznaczenie A1. Zostały wyposażone w dodatkowe panele pancerza, a zdalnie sterowany moduł uzbrojenia FLW 200 (uzbrojony w wkm kalibru 12,7 mm lub automatyczny granatnik kalibru 40 mm) otrzymał cokół, zwiększający jego wysokość o 30 cm. Zmieniono również malowanie.

Z punktu widzenia niemieckiego kontyngentu, zastosowanie Boxerów wpłynie nie tylko na wzrost bezpieczeństwa i ochrony wojsk. Transportery będą punktami dowodzenia żołnierzy, wyposażonych w zestawy systemu Infanterist der Zukunft, dzięki czemu możliwym będzie skokowe zwiększenie skuteczności działania wybranych pododdziałów piechoty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.