Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CH-47F dla Brytanii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 sierpnia 2011

Wielka Brytania i amerykański Boeing podpisały umowę o zakupie 14 ciężkich śmigłowców CH-47F (CH-47 Mk6) za 1 mld GBP, czyli równowartość 1,64 mld USD.

Komputerowa wizja CH-47 Mk 6. Kadłub śmigłowca zostanie wykonany w nowej, mniej pracochłonnej technologii. Brytyjski Chinook zostanie wyposażony w głowicę FLIR, maszt dla wyciągarki ratunkowej oraz wybrane przez odbiorcę systemy awioniki, łączności i samoobrony / Rysunek: Boeing

Umowa rozwiewa ostatecznie wątpliwości, co do woli brytyjskiego resortu obrony pozyskania nowych, ciężkich śmigłowców. Wynikały one za spekulacji, odnośnie rezygnacji z zakupu 12 maszyn, na fali cięć budżetowych (zobacz: Londyn nie rezygnuje z CH-47F).

Podpisana wczoraj umowa stanowi, że Boeing wyprodukuje w swoich zakładach Ridley Township niedaleko Filadelfii 14 śmigłowców: 12 z zamówienia podstawowego i 2 jako maszyny zastępcze dla utraconych do tej pory Chinooków. Dzięki temu liczba brytyjskich CH-47 wzrośnie do 60 egz.

Śmigłowce zostaną przekazane odbiorcy w latach 2013-2015. Pierwsze trzy z nich osiągną gotowość operacyjną w 2015, pozostałe - do 2017. Wartość kontraktu wynosi 1 mld GBP. W sumie tej zawiera się wartość 5-letniego serwisu.

Dzięki zakupowi lotnictwo brytyjskich wojsk lądowych zdecydowanie zwiększy swój potencjał transportowy. Do tej pory okazuje się on niewystarczający w Afganistanie, gdzie koniecznym jest korzystanie z pomocy śmigłowców amerykańskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.