Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienia Talwarów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 sierpnia 2011

Dostawy fregat proj. 1135.6 typu Talwar dla indyjskiej marynarki wojennej będą opóźnione o 11-14 miesięcy. Prace prowadzi stocznia Jantar z Kaliningradu.

INS Tabar (F44), jedna z trzech fregat, które zostały dostarczone Indiom w latach 2003-2004. Druga transza dostaw, również trzech jednostek, dotyczy nieznacznie zmodernizowanych okrętów, uzbrojonych m.in. w pociski przeciwokrętowe BrahMos, zamiast 3M-54 Klub

Drugie zamówienie na Talwary zostało złożone w lipcu 2006. Wartość kontraktu wyniosła 1,6 mld USD (zobacz: Wodowanie kolejnego Talwara). Rosjanie zobowiązali się przy tym, że INS Teg zostanie przekazany odbiorcy w kwietniu 2011, INS Tarkash w październiku, zaś INS Trikand - w kwietniu 2012.

Według odpowiedzi ministra obrony Indii, AK Antony na interpelację poselską, program zanotował opóźnienia, w wyniku których okręty zostaną dostarczone odpowiednio 12, 11 i 14 miesięcy później.

Prawdopodobnie użytkownik zażąda od producenta odszkodowań za zwłokę. Kontrakt na poprzednie 3 okręty zanotował niemal identyczną zwłokę. Rosjanie musieli zapłacić w związku z tym równowartość ponad 38 mln USD.

Fregaty typu Talwar, o wyporności 4000 t i długości 125 m, zostały uzbrojone m.in. w działo morskie kalibru 100 mm, pociski Klub i BrahMos, systemy przeciwlotnicze Kasztan i morską wersję Buka oraz Igieł. Okręty mają również wyrzutnie torped i wyrzutnię rakietową RBU-6000 do zwalczania okrętów podwodnych. Pokład lotniczy przystosowano do podejmowania jednego śmigłowca średniej wielkości, standardowo Ka-31


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.