Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algierscy piloci w Jakach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 września 2011

Algierscy instruktorzy rozpoczęli samodzielne loty na pokładach szkolno-bojowych Jaków-130. Szkolenie pilotów i mechaników odbywa się na razie w Rosji.

Oblot pierwszego z 16 zamówionych przez Algierię samolotów Jak-130. Wydarzenie odbyło się w 2009 / Zdjęcie: Irkut

Przedstawiciele NPK Irkut poinformowali, że 1 września odbył się pierwszy samodzielny lot algierskiego pilota za sterami Jaka-130. Wcześniej grupa lotników przeszła 3-miesięczny kurs teoretyczny i praktyczny - instruktorami byli piloci korporacji. Szkolenie zakończyli również mechanicy.

Od stycznia ubiegłego roku Jaki-130 trafiają do rosyjskich wojsk lotniczych. Algieria będzie prawdopodobnie drugim odbiorcą Jaków-130. Prawdopodobnie, gdyż potwierdzili to oficjalnie przedstawiciele NPK Irkut, jednak w czasie ostatnich targów lotniczych MAKS, stojący na czele Rosobronexportu Anatolij Isjakin poinformował, że jego kraj będzie kontynuował dostawy do Syrii, również samolotów Jak-130 (zobacz: Jaki-130 dla Syrii).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.