Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bez zamówień na Jaki-130?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 września 2011

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nie podpisało kontraktu dotyczącego dostaw samolotów szkolno-bojowych Jak-130. OAK twierdzi, że resort chciał zaniżyć cenę poniżej kosztów produkcji.

Premier FR Władimir Putin zażądał na początku września od resortu obrony, by wszystkie kontrakty dotyczące dostaw uzbrojenia na 2011 zostały zawarte do 12 września. Negocjacje na temat dostaw samolotów Jak-130 ministerstwo prowadziło z OAK (Obiediniennaja awiastroitielnaja korporacja) w ramach drugiego już w ostatnim czasie przetargu. Według przedstawicieli korporacji, cytowanych przez Kommiersanta, MO proponowało cenę, która nie pokrywała kosztów produkcji (producentem jest korporacja Irkut). W 2011 do WWS mogą zostać dostarczone między innymi samoloty wcześniej oferowane Libii (6 Jak-130).

MO FR planuje zakup 65 samolotów szkolno-bojowych Jak-130 (zdjęcie: Władimir Pietrow) do 2020. 11 z nich miałoby trafić do WWS w 2011. Cały kontrakt powinien być wart 30 mld rubli (około miliarda dolarów według kursu z początku roku). Oznacza to cenę jednego samolotu na poziomie 460 mln rubli (ok. 15 mln USD), znacznie niższą niż odpowiedników zagranicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.