Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie zamówienie?

Wojska lądowe, 03 października 2011

Pentagon kupił w amerykańskich zakładach BAE Systems 70 haubic holowanych M777 kalibru 155 mm. Zwiększa to ogólny portfel zamówień do 1071 egz., a więc ponad pierwotnie planowane 1001 haubic.

Mające masę poniżej 4,2 t haubice kalibru 155 mm (długość lufy 39 kalibrów), mogą strzelać na odległość do 24 km, a w przypadku pocisków z gazogeneratorami, do 30 km. Przy zastosowaniu amunicji Excalibur, zasięg wzrasta do 40 km, przy czym rozrzut wynosi jedynie 10 m (cena jednego pocisku to jednak ponad 50 tys. USD) / Zdjęcie: US Army

Według zapisów projektu budżetu na 2011, całkowite zamówienie amerykańskich sił zbrojnych na haubice M777 (inne oficjalne oznaczenie to LT WT 155 mm - od Light Weight 155 mm) miało wynosić 1001 egz. Z liczby tej 580 miało trafić do US Marine Corps, 421 szt. do US Army (zobacz także: Tysiąc haubic M777).

Liczby te zostały już wyczerpane we wcześniejszych umowach. Podpisane dzisiaj porozumienie rozszerza zamówienie o kolejne 70 egz., które trafią do brygadowych zespołów bojowych piechoty, do tej pory uzbrojonych w haubice M119 kalibru 105 mm (2 baterie po 8 dział każda).

Przedłuży to istnienie linii produkcyjnych w zakładach Barrow-in-Furness w Wielkiej Brytanii i w Hattiesburgu w USA do 2013. Wartość ostatniego kontraktu wynosi 134 mln USD.

Jednocześnie wprowadzono niewielką zmianę konstrukcyjną. Dotyczy ona zainstalowania Power Conditioning Control Module, zapewniającego energię elektryczną dla systemu kierowania ogniem. W odróżnieniu od starego, nowy PCCM zapewnia większą moc, umożliwiając montowanie w przyszłości dodatkowych systemów elektronicznych i laserowego systemu inicjowania wybuchu ładunku miotającego. Dzięki nowemu urządzeniu klasyczne baterie będzie można zastąpić wydajniejszymi, litowo-jonowymi. Pentagon zamówił łącznie 1049 zestawów PCCM, dla zainstalowania ich w już dostarczonych i budowanych haubicach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.