Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zanurzenie HMS Ambush

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2011

W rejonie stoczni w Barrow-in-Furness, należącej do BAE Systems przeprowadzono pierwsze, testowe zanurzenie okrętu podwodnego Ambush. Próby morskie jednostki rozpoczną się w 2012.

Bliźniaczy, pierwszy z serii okrętów, HMS Astute, w czasie jednego z rejsów testowych / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Próbę przeprowadzono z udziałem ok. 70 osób: pracowników stoczni, marynarki wojennej i resortu obrony. Okręt zanurzył się na głębokości 16 m. Badano szczelność kadłuba oraz prawidłowość manewrów zanurzania i wynurzania. Test wypadł pomyślnie.

Był jednym z elementów prób fabrycznych, przed planowanymi na początek przyszłego roku testami morskimi okrętu. Wtedy też HMS Ambush powinien zostać oficjalnie przyjęty do służby w Royal Navy, jako drugi, po HMS Astute (zobacz: Astute przyjęty do służby).

Londyn zamierza kupić 7 okrętów tego typu. Przy wyporności ok. 6500 t (i pełnej 7400 t) oraz długość 97 m, są one największymi wielozadaniowymi jednostkami podwodnymi brytyjskiej marynarki wojennej. Załogę stanowi 98 oficerów i marynarzy, obsługujących m.in. ciężkie torpedy Spearfish, pociski przeciwokrętowe UGM-84 Harpoon, pociski samosterujące Tomahawk Block IV oraz miny morskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.