Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

THAAD zestrzelił 2 cele

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 października 2011

W czasie wczorajszej próby system antyrakietowy THAAD śledził i zniszczył w jednym czasie dwa cele imitujące rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. Test przeprowadzono w warunkach zbliżonych do operacyjnych.

Test, oznaczony FTT-12, przeprowadzono wczoraj na Pacific Missile Range Facility w Kauai na Hawajach o 1:56 EDT (Eastern Daylight Time). System THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) jednocześnie śledził dwa cele imitujące rakiety balistyczne krótkiego (i średniego) zasięgu. Pierwszy z celów został wystrzelony z samolotu, a drugi z okrętu. Przeciwrakiety THAAD zniszczyły kolejno oba cele.

Wczorajszy test zrealizowali żołnierze baterii Alpha 4th Air Defense Artillery Regiment, 11th Air Defense Artillery Brigade, pod operacyjną kontrolą 94th Army Air and Missile Defense Command. To pierwsza jednostka operacyjna uzbrojona w system THAAD, utworzona w 2008 (Pierwsza bateria THAAD, 2008-05-30). Jej żołnierze zostali przetransportowani na poligon na Hawajach z rodzimej bazy Fort Bliss w Teksasie w połowie sierpnia. Przed testem nie znali jego terminu, co miało maksymalnie zbliżyć jego warunki do operacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.