Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

THAAD zestrzelił 2 cele

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 października 2011

W czasie wczorajszej próby system antyrakietowy THAAD śledził i zniszczył w jednym czasie dwa cele imitujące rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. Test przeprowadzono w warunkach zbliżonych do operacyjnych.

Test, oznaczony FTT-12, przeprowadzono wczoraj na Pacific Missile Range Facility w Kauai na Hawajach o 1:56 EDT (Eastern Daylight Time). System THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) jednocześnie śledził dwa cele imitujące rakiety balistyczne krótkiego (i średniego) zasięgu. Pierwszy z celów został wystrzelony z samolotu, a drugi z okrętu. Przeciwrakiety THAAD zniszczyły kolejno oba cele.

Wczorajszy test zrealizowali żołnierze baterii Alpha 4th Air Defense Artillery Regiment, 11th Air Defense Artillery Brigade, pod operacyjną kontrolą 94th Army Air and Missile Defense Command. To pierwsza jednostka operacyjna uzbrojona w system THAAD, utworzona w 2008 (Pierwsza bateria THAAD, 2008-05-30). Jej żołnierze zostali przetransportowani na poligon na Hawajach z rodzimej bazy Fort Bliss w Teksasie w połowie sierpnia. Przed testem nie znali jego terminu, co miało maksymalnie zbliżyć jego warunki do operacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra