Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny MiG-21...

Lotnictwo wojskowe, 08 października 2011

Wczoraj w rejonie w wsi Kudla w Radżastanie rozbił się indyjski MiG-21. Pilot zdołał się katapultować. Do incydentu doszło w przeddzień zapowiadanego ogłoszenia następcy wiekowych myśliwców.

Indyjskie MiGi-21 dawno powinny zostać wycofane ze służby. Utrzymanie ich wysokiej sprawności nie jest już możliwe. Dostawy ich następców, lekkich myśliwców Tejas i zachodnich samolotów, kupowanych w programie MMRCA, są jednak opóźnione i niewystarczające / Zdjęcie: defenseindustrydaily.com

Do incydentu doszło wczoraj o 11:35 czasu miejscowego. Pilot, por. Amit Sethi, wystartował wcześniej do rutynowego lotu szkoleniowego z bazy Barmer. W czasie lotu meldował o problemach technicznych. Ze względu na brak możliwości ich rozwiązania, zdecydował się na opuszczenie maszyny. Nie doznał poważnych obrażeń. Samolot spadł na tereny niezamieszkałe.

Według Times of India, był to już 6. wypadek w wojskach lotniczych w bieżącym roku. Wcześniej rozbiły się m.in. 2 MiGi-21 (zobacz: Znów katastrofa MiG-21 w Indiach) oraz szturmowy Jaguar.

Od lat 1960. Indie zakupiły łącznie 937 MiGów-21. Ponad połowa z nich została utracona w wypadkach. Myśliwce tego typu mają zostać ostatecznie wycofane do 2017. Zostaną zastąpione przez lekkie rodzime myśliwce Tejas oraz zakupione w ramach programu MMRCA. Dostawy tych pierwszych już się rozpoczęły, jednak tempo produkcji pozostaje małe. Odnośnie drugiego przedsięwzięcia, dzisiaj ma zostać ogłoszony zwycięzca przetargu. Do finalnej rozgrywki zakwalifikowały się francuski Rafale oraz Eurofighter.

W ramach doraźnych kroków, które mają zwiększyć bezpieczeństwo lotów, indyjskie wojska lotnicze zrezygnowały z przydzielania do eskadr, wykorzystujących MiGi-21, młodych pilotów. Za ich sterami będą zasiadać wyłącznie doświadczeni lotnicy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.