Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost w Ryanair

Lotnictwo cywilne, 07 listopada 2011

W pierwszym półroczu 2011 irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zanotowały znaczący wzrost liczby przewiezionych pasażerów - 44,7 mln osób - a także obrotów i zysków.

Boeing 737-800 Ryanair. Linia wykorzystuje wyłącznie samoloty tego modelu, łącznie nieco ponad 300 egz. / Zdjęcie: Arpingstone

Ryanair przewiózł w pierwszym półroczu 2011 44,7 mln osób. To o 12% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przełożyło się to na zwiększenie obrotów aż o 24%, do kwoty 2,7 mld Euro i zysku przed opodatkowaniem - o 20%, do 543,5 mln Euro.

Osiągnięte wyniki wskazują, że Ryanair nadal się rozwija. Zwiększa on liczbę przewożonych osób, również w okresie kryzysu. W ubiegłym przewoźnik obsłużył 73,5 mln pasażerów. W 2011 liczba ta bez wątpienia będzie większa.

Władze spółki wskazują jednak, że w drugiej połowie roku nie uda się prawdopodobnie utrzymać podobnego tempa wzrostu. Powodem mają być skutki ponownego spowolnienia gospodarczego w Europie oraz wysokie ceny paliw. Wcześniej zapowiadano wycofanie ze służby na zimowe miesiące - właśnie z tych powodów - nawet 80 samolotów. Jeżeli tak się stanie, Ryanair może liczyć na jednocyfrowy wzrost liczby przewożonych pasażerów (podobnie jak w 2010), zamiast dwucyfrowych wyników, charakteryzujących lata 1991-2009.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.