Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Carl-Gustaf dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2011

Saab poinformował o złożeniu zamówienia na działa bezodrzutowe Carl-Gustaf przez amerykańskie wojska lądowe. Do tej pory wykorzystywane były w USA tylko przez jednostki specjalne.

Trening z udziałem żołnierzy amerykańskich jednostek specjalnych / Zdjęcie: DO USA

Szwedzki Saab poinformował o zakupie swoich systemów, jak zwykle w bardzo lakonicznym komunikacie. Wynika z niego, że zamówienie o wartości 31,5 mln USD złożyły wspólnie dowództwo wojsk specjalnych oraz wojska lądowe.

Dla US Army jest to pierwsze zamówienie szwedzkich granatników przeciwpancernych. Do tej pory były one bowiem wykorzystywane wyłącznie przez jednostki sił specjalnych. Jakkolwiek w ubiegłym tygodniu amerykańskie służby prasowe ujawniły, że komandosi rozpoczęli szkolenie wybranych jednostek wojsk lądowych, znajdujących się w Afganistanie, w wykorzystaniu dział Carl-Gustaf. Najwidoczniej w oczekiwaniu na pierwsze dostawy nowej partii dział.

Prawdopodobnym jest więc, że umowę zawarto już wcześniej, a szwedzka broń trafi bezpośrednio do Afganistanu. Brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia tych przypuszczeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.