Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Carl-Gustaf dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2011

Saab poinformował o złożeniu zamówienia na działa bezodrzutowe Carl-Gustaf przez amerykańskie wojska lądowe. Do tej pory wykorzystywane były w USA tylko przez jednostki specjalne.

Trening z udziałem żołnierzy amerykańskich jednostek specjalnych / Zdjęcie: DO USA

Szwedzki Saab poinformował o zakupie swoich systemów, jak zwykle w bardzo lakonicznym komunikacie. Wynika z niego, że zamówienie o wartości 31,5 mln USD złożyły wspólnie dowództwo wojsk specjalnych oraz wojska lądowe.

Dla US Army jest to pierwsze zamówienie szwedzkich granatników przeciwpancernych. Do tej pory były one bowiem wykorzystywane wyłącznie przez jednostki sił specjalnych. Jakkolwiek w ubiegłym tygodniu amerykańskie służby prasowe ujawniły, że komandosi rozpoczęli szkolenie wybranych jednostek wojsk lądowych, znajdujących się w Afganistanie, w wykorzystaniu dział Carl-Gustaf. Najwidoczniej w oczekiwaniu na pierwsze dostawy nowej partii dział.

Prawdopodobnym jest więc, że umowę zawarto już wcześniej, a szwedzka broń trafi bezpośrednio do Afganistanu. Brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia tych przypuszczeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.