Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuzniecow u wybrzeży Szkocji

Marynarka wojenna, 15 grudnia 2011

Zgodnie z zapowiedziami dowództwa rosyjskiej marynarki wojennej, jedyny lotniskowiec tego kraju Admirał Kuzniecow płynie ku Morzu Śródziemnemu, mijając od północy Wielką Brytanię.

Wysłany w kierunku grupy rosyjskich okrętów brytyjski niszczyciel HMS York, przechwycił jednostki na wodach międzynarodowych 12 grudnia. Będzie im towarzyszył jeszcze przez kilka dni. Na drugim planie - rosyjski lotniskowiec / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Lotniskowiec Admirał Kuzniecow, przy wyporności standardowej ponad 46 tys. t i długości 304 m, jest największą jednostką swojej klasy w Europie. Mimo względnie niewielkiej liczby statków powietrznych i mało wydajnego układu napędowego, jest widomym znakiem siły wojskowej Rosji. Flagowy okręt marynarki wojennej tego kraju (MWF), jest wykorzystywany od lat przede wszystkim do długotrwałych rejsów i ćwiczeń na Morzu Śródziemnym.

Obecna misja rozpoczęła się niedawno, w grudniu, wyjściem grupy okrętów z portów Floty Północnej, zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami (zobacz: Kuzniecow zawinie do Tartus).

Płynąc do portom przeznaczenia, Kuzniecow po raz pierwszy od kilku lat zbliżył się do Wysp Brytyjskich tak blisko, ze Londyn wysłał na spotkanie jeden ze swoich niszczycieli, podobnie jak czyni to RAF, podrywając dyżurne myśliwce, w przypadku zbliżania się rosyjskich bombowców strategicznych.

HMS York, jeden z trzech pozostających w służbie od 26 lat niszczycieli Typu 42, nawiązał kontakt z Rosjanami rankiem 12 września, pozostając od tej pory w ich bezpośrednim otoczeniu. Okazało się, że grupa, oprócz Kuzniecowa, składa się dodatkowo z niszczyciela, dwóch fregat, tyluż tankowców oraz oceanicznego holownika.

Zespół nie opuszcza wód międzynarodowych. HMS York będzie mu towarzyszył przez kilka kolejnych dni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.