Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finał zakupu NSM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 grudnia 2011

Szef Inspektoratu Uzbrojenia MON, gen. dyw. Andrzej Duks podpisał dzisiaj aneks do umowy z 2008, na mocy którego MW RP kupi 38 pocisków przeciwokrętowych NSM.

Próba NSM, odpalonego z wyrzutni, umieszczonej na Jelczu P662 D.43, odbyła się w czerwcu bieżącego roku w USA. Dowiodła, że zgodnie z wymogami strony polskiej, pocisk może skutecznie razić również cele lądowe / Zdjęcie: Kongsberg

Umowa z końca 2008, dotycząca dostawy do 2012 kompletnego Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej, zakładała przekazanie jedynie 12 pocisków Naval Strike Missile (Nye Sjomalsmissiler; NSM).

Jej dopełnieniem było porozumienie z 6 grudnia 2010, zakładające dostarczenie przez Kongsberga dodatkowych 36 pocisków bojowych i 2 testowych, wartych 660 mln koron norweskich (332,56 mln zł). Dokument musiał zostać jeszcze zatwierdzony przez polski resort obrony (zobacz: Zamówienie na 38 dodatkowych NSM).

Jednym z warunków zgody miały być pozytywne wyniki prób, które odbyły się w czerwcu bieżącego roku w USA (zobacz: Udana próba NSM). Testy zadowoliły użytkownika. Kolejne miesiące pochłonęły ostateczne negocjacje, komplikujące się przez zwiększenie wartości umowy, ostatecznie do kwoty 712 mln NOK, czyli - jak podaje Inspektorat Uzbrojenia MON - ok. 400 mln zł netto.

W stosunku do ubiegłorocznych ustaleń, zmieniono jednocześnie terminy dostaw. Pociski, wraz z sześcioma kontenerami masowo-gabarytowymi, zostaną dostarczone w latach 2013-2015, w partiach odpowiednio po 14, 12 i 12 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.