Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba NSM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 29 czerwca 2011

Norweski Kongsberg przeprowadził w poniedziałek udaną próbę pocisku NSM zrealizowaną pod kątem wymagań Marynarki Wojennej RP. Był to jednocześnie pierwszy test ataku na cel lądowy.

Wyrzutnię zainstalowano na polskim podwoziu, Jelczu P662 D.43 / Zdjęcie: Kongsberg

O wydarzeniu poinformowano wczoraj. Była to już druga próba Naval Strike Missile, zrealizowana przez Kongsberga w bieżącym miesiącu, przy wykorzystaniu seryjnych pocisków. W obu brali udział obserwatorzy z Polski. Testy odbyły się na terenie Naval Air Warfare Center Weapons Division's Point Mugu w Kalifornii.

O ile jednak poprzednia próba, z 16 czerwca, dotyczyła ataku na cel morski, ostatnia miała na celu sprawdzenie działania systemów nawigacji nad lądem i precyzji trafienia umocnionych celów punktowych, po przeleceniu ponad 150 km. Według przedstawicieli producenta - zakończyła się ona sukcesem.

Próba z 16 czerwca była pierwszą, którą przeprowadzono przy wykorzystaniu seryjnego pocisku / Zdjęcie: Kongsberg

Test zorganizowano pod kątem wymagań polskiego użytkownika NSM, Marynarki Wojennej RP, a konkretnie - Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego. Stąd atak na cel lądowy i osadzenie wyrzutni na rodzimym Jelczu P662 D.43. Do NDR MW trafią łącznie 23 pojazdy tego typu (zobacz: Publiczna premiera Jelcza P882D43). Dodajmy, że Konsgberg powinien wyprodukować dla nas 48 pocisków bojowych (zobacz: Zamówienie na dodatkowych 38 NSM).

Pociski NSM trafią również na pokłady norweskich fregat typu Fridtjof Nansen (zobacz np.: Thor Heyerdahl w Norwegii) i okrętów patrolowych typu Skjold (zobacz: Skudd w służbie).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.