Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgry przedłużyły leasing Gripenów

Lotnictwo wojskowe, 31 stycznia 2012

Wczoraj Węgry i Szwecja podpisały umowę o przedłużeniu leasingu 14 Gripenów C/D do 2026. Szwedzi zgodzili się na zmniejszenie kosztów użytkowania samolotów.

W obecności ministrów obrony Węgier i Szwecji, Csaba Hende i Stena Tolgforsa, umowę podpisali wczoraj w Sztokholmie dyrektor generalny FXM Ulf Hammarstrom i dyrektor generalny biura ds. uzbrojenia i zaopatrzenia Gyula Keszthelyi. Umowa ma charakter międzyrządowy, a producent samolotów - Saab jest subkontraktorem. Leasing 12 myśliwców JAS 39C i 2 JAS 39D przedłużono na kolejnych 10 lat, do 2026. Liczbę godzin, które mają wylatać szwedzkie samoloty zwiększono o 95%, do 32800. Natomiast koszty ich użytkowania mają być wyższe jedynie o 45% niż w pierwszej dekadzie. W rezultacie Węgrzy zaoszczędzą 49 mld forintów (166 mln Euro). Umowa przewiduje, że Budapeszt może w każdej chwili odkupić Gripeny na własność.

O decyzji o przedłużeniu leasingu Gripenów (zdjęcie: Georg Mader), podjętej przez rząd Węgier, informowaliśmy na początku stycznia (Węgry przedłużą leasing Gripenów, 2012-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.