Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prace przy Głuszcach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 lutego 2012

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował, że w zakładach WSK PZL-Świdnik znajdują się już dwa śmigłowce PZL W-3WA Sokół, które są modernizowane do wariantu W-3PL Głuszec.

Szeroki zakres prac modernizacyjnych i remontowych w programie Głuszca można ocenić po tym zdjęciu, przedstawiającym kadłub śmigłowca o nr 601

Z lakonicznego komunikatu IU MON wynika, że zawarta pod koniec grudnia ubiegłego roku umowa z wytwórnią należącą do koncernu AgustaWestland (zobacz: Seryjne Głuszce, luksusowe Sokoły), zawiera opcję na modernizację wszystkich Sokołów W-3WA wojsk lądowych, w łącznej liczbie 35 egz.

Drugi z przekazanych przez wojsko Sokołów ma nr 606, a prace przy jego demontażu znajdują się w we wcześniejszej fazie, niż w przypadku pierwszej maszyny / Zdjęcia: IU MON

Co więcej, autorzy komunikatu stwierdzili, że aktualnie przygotowywana jest dokumentacja, która pozwoli rozpocząć jeszcze w bieżącym roku proces przebudowy kolejnych 4-6 Sokołów. Sugeruje to, że do Świdnika w 2012 trafi w wariancie minimalnym 6 (2 już przekazane i do 4 egz. w najbliższych miesiącach), a w maksymalnym aż 10 śmigłowców tego typu (4 na podstawie zawartej już umowy i 6 dodatkowych). Wymagałoby to jednak podpisania nowego kontraktu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.