Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sokoły na Filipinach

Lotnictwo wojskowe, 19 lutego 2012

Na Filipiny dotarły pierwsze 4 z 8 zamówionych śmigłowców PZL W-3 Sokół. Wartość związanego z tym kontraktu wynosi ok. 60 mln USD.

Pierwsza partia polskich śmigłowców w bazie Clark / Zdjęcie: manilastandardtoday.com

Śmigłowce dotarły do bazy lotniczej Clark w Pampanga w nocy z wtorku na środę. Poinformował o tym z niewielkim opóźnieniem gen. Roy Deveraturda, zastępca szefa stabu filipińskich sił zbrojnych ds. planowania.

Śmigłowce zostały zamówione w ubiegłym roku, na mocy umowy o wartości 2,8 mld peso, negocjowanej od dłuższego czasu (zobacz: Sokoły dla Filipin). Pierwsza transza dostaw dotarła w zakładanym terminie. Druga - także złożona w 4 maszyn - powinna trafić do odbiorcy w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Filipińskie Sokoły przeznaczone są przede wszystkim do zadań transportowych. Na potrzeby misji realizowanych w strefie bezpośrednich działań bojowych, mogą zostać uzbrojone w dwa karabiny maszynowe, montowane w drzwiach po bokach kadłuba. Istnieje także możliwość wykorzystywania ich do misji SAR (także nad morzem) oraz jako śmigłowców sanitarnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.