Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sokoły dla Filipin

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 02 lutego 2010

WSK PZL Świdnik negocjuje kontrakt na dostawę 8 śmigłowców PZL W-3 Sokół dla lotnictwa sił zbrojnych Filipin. Umowa obejmować ma zintegrowane wsparcie logistyczne (ILS) dla dostarczanych śmigłowców.

W ramach negocjacji ustalona będzie m.in. ostateczna konfiguracja Sokołów dla lotnictwa Filipin. Nie będą one raczej uzbrojone, chyba że w mocowania dla km / Zdjęcie: Grzegorz Hołdanowicz

Informację o wygraniu ogłoszonego jeszcze w połowie 2008 (oferty składane były w sierpniu 2008) przetargu na dostawę 8 wielozadaniowych śmigłowców pola walki (Combat Utility Helicopter) filipińskie ministerstwo obrony (Department of Defence) przesłało do prezesa WSK PZL Świdnik Mieczysława Majewskiego 26 listopada 2009. Do tej chwili trwa przygotowanie kontraktu, załatwianie niezbędnych pozwoleń, finansowania itp. Kontrakt może być podpisany w ciągu kilku tygodni.

Według wspomnianej notyfikacji, podpisanej przez pełniącego obowiązki sekretarza obrony Filipin Norberto B. Gonzalesa, wartość oferty WSK PZL Świdnik wyniosła 2 857 864 625,18 Pesos, czyli 61 459 454,31 USD.

WSK PZL Świdnik oficjalnie podkreśla, iż do czasu podpisania kontraktu i otrzymania zaliczki nie ma powodu do nagłaśniania sprawy. AgustaWestland, od 29 stycznia 2010 właściciel spółki, nie komentuje sprawy.

Filipiny zamierzają także zakupić od Singapuru 10 używanych śmigłowców Bell UH-1H wartych 400 mln Pesos, jednak prowadzone od 2008 negocjacje nie przyniosły dotąd rezultatu. W 2004 także z Singapuru zakupionych było za 12 mln USD 20 takich śmigłowców, zaś w 2007 USA dostarczyły 10 podobnych maszyn.

W listopadzie 2009 Filipiny zatwierdziły budżet obronny na 2010 - wynosi on 76,3 mld Pesos (1,6 mld USD) i jest wyższy o 13% niż w 2009. Z tej kwoty zaledwie 5 mld Pesos zostało zarezerwowane na zakupy sprzętu i uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.