Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wenezuela buduje kutry patrolowe

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 marca 2012

Wenezuelska stocznia remontowa w Puerto Cabello zbuduje 7 kutrów patrolowych projektu holenderskiej stoczni Damen - 2 typu Stan Patrol 4207 i 5 małych Stan Patrol 2606.

Jednostka typu 4207, wykorzystywany przez bułgarską straż przybrzeżną od 2010 kuter nazwany Obzor / Zdjęcie: Damen

Wenezuelska wojskowa stocznia remontowa (Unidad Coordinadora de Carenados de la Armada, Ucocar) ma już na swoim koncie montaż jednego z kutrów Damena. W 2008, korzystając z technicznej pomocy holenderskich specjalistów, zwodowała Pagalo (PG-51), kuter typu 2606 - pierwszego wojskowego patrolowca Wenezueli.

W obiektach w bazie morskiej Contraalmirante Agustín Armario w Puerto Cabello powstaną dwa duże kutry Damen Stan Patrol 4207 oraz pięć małych, typu 2606. Te pierwsze, o stalowej konstrukcji, mają długość niemal 43 m i wyporność 238 t. Załogę stanowić będzie 17 oficerów i marynarzy. Mniejsze mają długość 26,5 m, są wykonane z aluminium i zostaną obsadzone 7-osobową załogą.

Stan Patrol 2606 / Rysunek: Damen

Nie jest to jedyna aktywność Holendrów, dotycząca wenezuelskiej marynarki wojennej. Damen jest właścicielem kubańskiej stoczni Damex, która będzie dostawcą części podzespołów dla uzbrojonych patrolowców, ale także głównym wykonawcą zlecenia wenezuelskiej marynarki wojennej, związanej z budową 4 okrętów zaopatrzeniowych.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra