Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6 Brytyjczyków zginęło w Afganistanie

Wojska lądowe, 07 marca 2012

Po wjechaniu na minę lub w wyniku eksplozji IED, brytyjski bwp Warrior zapalił się. Doszło do wybuchu amunicji. Wszyscy znajdujący się wewnątrz żołnierze prawdopodobnie zginęli.

Jeden z brytyjskich Warriorów w Afganistanie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Do incydentu doszło w czasie rutynowego patrolu dwóch Warriorów na pograniczu prowincji Helmand i Kandahar. Wczoraj ok. 19:00 czasu miejscowego pod jednym z pojazdów eksplodował ładunek wybuchowy. Nie jest przy tym pewne, czy była to mina przeciwpancerna czy improwizowany ładunek.

W wyniku eksplozji pojazd zapalił się i doszło do wybuchu znajdującej się wewnątrz amunicji. W wozie znajdowało się wtedy 6 żołnierzy: 5 z 3rd Battalion the Yorkshire Regiment i jeden z 1st Battalion The Duke of Lancaster's Regiment. Uznaje się ich za zaginionych, jednak niemal pewnym jest, że żaden z nich nie miał szans na przeżycie. Oficjalny komunikat w tej sprawie oczekiwany jest po zakończeniu akcji ratowniczej, komplikowanej fatalnymi warunkami atmosferycznymi.

Wczorajszy incydent zwiększa liczbę zabitych brytyjskich żołnierzy w Afganistanie do ponad 400. Jednocześnie jest on najbardziej tragicznym w skutkach od 2006, kiedy rozbił się w rejonie Kandaharu - w wyniku usterki technicznej - rozpoznawczy Nimrod MR2, grzebiąc we wraku 14 żołnierzy (zobacz: Druzgocący raport).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra