Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraińskie MiG-29 po remoncie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 marca 2012

Do jednostki bojowej trafiły 2 pierwsze myśliwce MiG-29 wyremontowane w zakładach remontowych w Lwowie. Będą one brać udział w ochronie Euro 2012.

2 wyremontowane myśliwce MiG-29 trafiły do 114. Iwano-frankowskiej brygady lotnictwa taktycznego. Przeszły one remont średni w Lotniczych Zakładach Remontowych w Lwowie. Ma tam być remontowanych jeszcze 6 samolotów tego typu. Remont jednego kosztuje ok. 6 mln hrywien (750 tys. USD).

Lotnicy 114. brygady mają osłaniać z powietrza stadiony i inne obiekty ważne dla przebiegu mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Według nieoficjalnych informacji, otrzymali oni rozkaz zestrzeliwania wszystkich obiektów latających w zakazanych rejonach. W stałych dyżurach ma uczestniczyć do 4 myśliwców i 2 śmigłowce.

W ostatnich dniach lutego rozpoczęło się szkolenie uczestników lotniczej ochrony Euro 2012. Jest ono realizowane na lotnisku Belbek pod Sewastopolem na Krymie. Lotnicy i obsługa samolotów przybyli tam z regionu chmielnickiego i nikołajewskiego. Równocześnie trwają ćwiczenia jednostek obrony przeciwlotniczej.

Ukraina i Polska ustalają warunki na jakich samoloty obu państw będą współpracować w operacji ochrony Euro 2012. Rozmowy dotyczą m.in. możliwości lotów w przestrzeni powietrznej obu krajów.


Drukuj Góra