Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwierć wieku G6

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 marca 2012

Południowoafrykański Denel zwrócił uwagę, że mija 25 lat od rozpoczęcia produkcji ciężkich haubic samobieżnych G6, kalibru 155 mm.

Już pierwsze wersje dział miały zasięg ok. 50 km i szybkostrzelność maksymalną 6 strz. na minutę. Pojazd bazowy pozwalał na osiągniecie prędkości 70 km/h na drodze i ok. 30 km/h w terenie. Dobre osiągi pozwoliły na uzyskanie istotnych sukcesów eksportowych, mimo niesprzyjającej sytuacji politycznej / Zdjęcie: Denel

G6, oparta na ciężkim podwoziu kołowym 6x6, to pochodna holowanej G-5, produkowanej od 1982 i dostarczonej - poza wojskami lądowymi RPA - do Iraku, Iranu, Malezji i Kataru. Samobieżny wariant jest produkowany od 1987 i także odniósł istotny sukces rynkowy. Został dostarczony do własnych sił zbrojnych (ok. 40 egz., występujących pod nazwą GV6 Rhino), a także Zjednoczonych Emiratów Arabskich (78 egz.) i Omanu (24).

W 2003 do produkcji weszła odmiana z lufą o długości 52 kalibrów, co pozwoliło na zwiększenie zasięgu, przy strzelaniu specjalną amunicją typu V-LAP, do 58 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.