Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy sterowców Irkuta

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 marca 2012

Spółka Irkut-inżiniring będzie w 2012 dostarczać sterowce Irkut-1A z wyposażeniem rozpoznawczym rosyjskiemu Ministerstwu ds. Nadzwyczajnych i nieujawnionemu państwu WNP.

OOO Irkut-inżiniring to spółka zależna koncernu lotniczego Irkut z Irkucka, producenta m.in. Su-30MK, Jak-130, MS-21 i Be-200. Jej władze poinformowały o uzyskaniu dwóch kontraktów na dostawy sterowców Irkut-1A z wyposażeniem obserwacyjnym. Nieokreśloną liczbę sterowców zamówiło Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych. Prawdopodobnie chodzi o jeden kompleks z 4 sterowcami. Pierwszy taki kompleks MCzS FR kupiło w 2007, a drugi w 2010.

Drugi kontrakt, także na nieujawnioną liczbę aparatów, spółka zwarła z jednym z krajów Wspólnoty Państw Niepodległych. Pierwszy sterowiec ma zostać dostarczony w sierpniu, a zakończenie dostaw jest planowane do końca 2012. Przedstawiciele Irkut-inżiniring twierdzą, że zamówienie dotyczy dużej partii kompleksów. Ich obsługą i remontami będzie zajmować się specjalnie powołana międzynarodowa spółka.

Irkut-1A to mały sterowiec wznoszący się na uwięzi na wysokość operacyjną, równą ok. 300 m. Może z niej monitorować sytuację na ziemi dzięki wyposażeniu obserwacyjnemu o masie do 6 kg. Dane może przekazywać zdalnie na odległość do 5 km.

Kompleks obserwacyjny ze sterowcem Irkut-1A można przewozić w typowym kontenerze. Jego masa wynosi 1200 kg. W stabilizowanym zasobniku obserwacyjnym mieszczą się kamery działające w paśmie wizyjnym i podczerwieni.


Drukuj Góra