Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja wyeksportuje AMV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 marca 2012

Chorwacja chce sprzedać za granicę 40-50 z 126 kupionych transporterów opancerzonych Patria AMV. Chce w ten sposób wesprzeć budżet obronny.

O planowanej transakcji donosi JDW. Chorwacja od ub.r. starała się o zgodę fińskiego koncernu Patria na reeksport części z 126 zakupionych wcześniej kołowych transporterów opancerzonych AMV 8x8. Tylko 6 z nich zostało zbudowanych w Finlandii. Reszta powstała z licencji w chorwackiej wytwórni Duro Dakovic Special Vehicle (DDSV). Dzięki zgodzie Finów 40-50 z nich ma teraz zostać sprzedanych za granicę. Prawdopodobnie chodzi o 42 wozy zakupione na podstawie aneksu z 2009 (Dodatkowe AMV dla Chorwacji, 2009-01-24), warte 68 mln Euro (pierwsze 84 AMV kosztowały 112 mln Euro).

Transakcja wynika z problemów chorwackiego budżetu obronnego. Uzyskane dzięki niej pieniądze mają posłużyć na zakup kutrów patrolowych i wsparcie wybranych przedsiębiorstw zbrojeniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.