Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SM-3 za 1 mld USD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lutego 2008

Raytheon Missile Systems otrzymał kontrakt na wyprodukowanie 102 pocisków antybalistycznych Standard Missile-3 (SM-3) Block 1A o wartości 1 mld USD.

Według umowy Raytheon dostarczy 75 pocisków dla USA (zamówienie złożyło Naval Sea Systems Command) i 27 dla Japonii, w ramach Foreign Military Sales. Głównym podwykonawcą będzie Aliant Techsystems Inc. Wartość kontraktu to 1 051 mln USD. Dostawy mają zakończyć się w 2012.

Pociski będą częścią morskiego systemu Aegis Ballistic Missile Defense (Aegis BMD). Zostaną zainstalowane na okrętach przeznaczonych do niszczenia rakiet balistycznych krótkiego i średniego zasięgu w środkowej, suborbitalnej fazie ich lotu. Mimo stosunkowo niewielkiej prędkości i względnie prostego systemu naprowadzania, jest to obecnie jedyny, operacyjny pocisk antybalistyczny.

Pocisk tego typu będzie wykorzystany do zestrzelenia satelity USA-193 (zobacz: Pierwszy strzał do satelity za 2 dni).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra